Uciekając przed zimą! Czyli, gdzie na ciepły urlop w styczniu?

Uciekając przed zimą! Czyli, gdzie na ciepły urlop w styczniu?

Niektórzy z nas swój wakacyjny urlop planują już na początku roku. Wszystko po to, by na chwilę uciec od zimna i pluchy. Ucieszyć się ciepłym słońcem choć przez chwilę i naładować baterię. Wówczas najlepszym kierunkiem na wypoczynek są ciepłe kraje. Czyli miejsca, gdzie przez okrągły rok utrzymują się wysokie temperatury. Doskonały klimat i warunki do wypoczynku znajdziemy w Afryce. Ten gorący kontynent charakteryzuje się egzotyczną roślinnością, pięknymi krajobrazami i doskonałą pogodą. Jak się okazuje oferuje również wiele atrakcji turystycznych!

Egipt, Tunezja i Maroko – czyli, tanie i ciepłe kierunki na urlop w styczniu!

Trzy popularne kraje wśród turystów położone na północnym wybrzeżu Afryki to Egipt, Tunezja i Maroko. Wszystkie charakteryzują się zbliżonym klimatem i oferują ekskluzywne kurorty w atrakcyjnych cenach. W styczniu możemy się spodziewać tam temperatur wahających się od 18 do 24 stopni. Oznacza to, że nie będzie upalnie, ale zastaniemy bardzo przyjazną letnią, pogodę. W ciągu dnia z pewnością będzie wiele słońca. Do tego również wysokie temperatury utrzymują wody, co z pewnością ucieszy wszystkich miłośników wodnych atrakcji. Należy, też dodać, że każdy z tych krajów jest na swój sposób unikalny.

Państwo Faraonów – Egipt!

Egipt położony jest w północno-wschodniej części Afryki. Jego stolicą jest Kair. Zalewany jest przez dwa morza: od północy przez Morze Śródziemne, a na wschodzie Morze Czerwone. Na jego terenach można spotkać wiele historycznych pozostałości nawet z okresu starożytności. Znany jest z charakterystycznych piramid i monumentalnych meczetów. Oferuje doskonałe warunki do nurkowania oraz szeroki plaże do wypoczynku. Do popularnych kurortów w Egipcie zalicza się Hurghade, Sharm El Sheikh oraz Marsa Alam. Będąc w Egipcie oraz w innych ciepłych krajach pamiętajmy jednak o profilaktyce zdrowotnej np. przeciwko udarowi słonecznemu – https://nieuwierzysz.pl/jak-zapobiec-udarowi-slonecznemu/.

Egzotyczna Tunezja!

Tunezja znajduje się w zachodnio północnej części Afryki i zalewana jest od północy Morzem Śródziemnym. Jej stolicą jest Tunis. Uchodzi za najbardziej liberalny kraj arabski. Oferuje przepiękne wybrzeża z piaszczystą plażą i błękitną, czystą wodą, a także wyłaniające się krajobrazy górskie. To wszystko skąpane w słońcu i wśród bujnej, egzotycznej roślinności potrafi ukoić zmysły. Tunezja prezentuje nam także ciekawą architekturę i wiele zabytków. Znajdziemy tu czar orientu i pełne labiryntów mediny. Do popularnych kurortów w Tunezji kontynentalnej zalicza się Sousse, Hammamet, Monasir i Mahdia, a także Port El Kantaoui.

Pełne orientu Maroko!

Maroko położone jest w północno-zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym ze stolicą w Rabacie. To kraj afrykański, ale z europejskimi akcentami, które widoczne są między innymi w miejscowościach turystycznych. Zachwyca piękną, egzotyczną roślinnością i unikalną architekturą pełną kolorów i zdobień. Do najpopularniejszych marokańskich kurortów zalicza się Marrakeszu, Agadir, Saidia.