Atrakcje Rio de Janeiro, których nie możesz przegapić!

Atrakcje Rio de Janeiro, których nie możesz przegapić!

Rio de Janeiro jest jednym z największych i najpiękniejszych miast na świecie. To drugie, co do wielkości miasto w Brazylii. Pięknie położone, ma dużo do zaoferowania. Znane na całym świecie z dostępu do oceanu, gór, malowniczych plaż, lagun i jeziora. Niewątpliwie stanowi ogromną atrakcję dla odwiedzających je turystów.    

Miasto, zabawy i samby

W czasie karnawału miasto niewątpliwie staje się stolicą zabawy. Przyciąga miłośników tańca z całego świata. Wszędzie dookoła słychać dźwięki porywającej do tańca samby. Na ulicach królują roześmiane i odziane w kuse spódniczki brazylijskie tancerki. W całym kraju co roku hucznie obchodzi się  karnawał. Przygotowania do niego nigdy się nie kończą. Tancerze i tancerki ćwiczą przez cały rok. Chociaż najbardziej intensywne przygotowania zaczynają się kilka tygodni przed otwarciem imprezy. Brazylijczycy sami uczą turystów kroków tańca i zachęcają do zabawy w rytmie samby.

Pomnik Chrystusa Króla

Bez wątpienia stanowi on symbol miasta. Został wzniesiony w latach 30 ubiegłego wieku.  Ogromny posąg Chrystusa umieszczono na wzgórzu Corcovado. Chrystus ma rozłożone ręce, co symbolizuje roztoczoną opiekę nad miastem. Jest tak ogromny, że widać go w całym mieście. Niewątpliwie warto wsiąść do kolejki, która zabierze Was na sam szczyt wzniesienia. Widok z góry sprawi, że jeszcze bardziej pokochacie Rio.

Głowa Cukru

Kolejną atrakcją uznawaną za największą w mieście jest Głowa Cukru. Pod tą niecodzienną nazwą kryje się wzgórze, z którego można podziwiać piękną panoramę całego miasta. Możecie ze wzniesienia podziwiać zatoki, plaże, góry oraz dzielnice miasta – Botafogo oraz Flamengo. Oczywiście zobaczycie z stamtąd również pomnik Chrystusa Króla. Na szczyt można dostać się kolejką, podobnie jak na wzniesienie Corcovado. Nazwę Głowa Cukru góra otrzymała od Portugalczyków około XVI wieku. Twierdzili oni. że góra przypomina im ogromną kulę cukrową.

 Las deszczowy Tijuca

Został utworzony z niego Park Narodowy w latach 60 ubiegłego wieku. Jest  zaliczany do największych na świecie lasów deszczowych. Na terenie Parku Narodowego rośnie około 1500 gatunków roślin. Niewątpliwie atutem lasu jest znajdujący się na jego terenie wodospad Cascatinha i Vista Chinsea. To właśnie na terenie Parku umiejscowiony jest posąg Chrystusa Króla.

Fort Copacabana

Pełnił dawnie funkcje obronne miasta. Strzegł wejścia do portu i chronił najsłynniejszą plażę. Do dnia dzisiejszego zachowały się fragmenty oryginalnych, grubych 12 metrowych murów obronnych wraz z armatami. Jeśli będziecie w forcie, nie zapomnijcie odwiedzić także tamtejszego muzeum. Dzięki niemu poznacie historię brazylijskiej Kolonii.

Katedra św. Sebastiana

Wyróżnia się oryginalnym kształtem, inspirowanym świątynia Majów. Świątynia nazywana jest także Catedral Metropolitana ponieważ pełni rolę katedry dla Arcybiskupów Metropolitalnych Rio de Janeiro. Świątynia została wzniesiona w centrum miasta. Katedra jest ogromna i jej cechą charakterystyczną są cztery wielkie okna witrażowe. Budowla stanowi symbol Chrześcijaństwa całej Brazylii.