Brazylia: Bajeczne miasto Recife

Brazylia: Bajeczne miasto Recife

Recife jest jednym z najbardziej wyjątkowych, choć wcale nie największych miast Brazylii. Cieszy się dużą popularnością ze względu na bajeczną starówkę oraz liczne zabytki turystyczne, pokazujące jego charakter i osobowość. To zdecydowanie punkt obowiązkowy podczas podróży do Ameryki Południowej. Brazylia uwidacznia się tu bowiem na każdym kroku.

Miasto, o którym mowa zlokalizowane jest we wschodniej Brazylii. Liczy sobie prawie 3,5 mln mieszkańców. To dość duże centrum gospodarcze i kulturowe, gdzie zachowane zostały doskonałe proporcje pomiędzy sztuką, historią a współczesnością.

Stare miasto w Recife

Stare miasto, nazywane również Recife Antigo jest najstarszą częścią całości, która została założona w 1537 roku przez Portugalczyków. Już trzysta lat później, dzięki doskonałej lokalizacji zyskało miano miasta portowego, o strategicznym znaczeniu dla handlu. Położone na niewielkiej wyspie, umożliwia wygodny transport wieloma mostami. Co więcej, to właśnie tu łączy się przeszłość Brazylii z współczesnymi trendami europejskimi.

Brazylia i nadbrzeżny Park Rzeźby

To miejsce zasługuje na szczególną uwagę. Na ogromnym obszarze, wynoszącym 19 000 m2 swoje miejsce znalazło 35 rzeźb lokalnych artystów. Wspaniałe krajobrazy zestawione z nietuzinkowymi propozycjami osób takich jak: Augusto Ferrer, Marianne Peretti czy Abelardo da Hora sprawia, iż park założony w 1998 roku jest odwiedzany przez liczne grupy turystów. Z pewnością zasługuje na uwagę każdego.

Plaża Boa Viagem

Brazylia to egzotyka, dlatego odwiedzając Recife nie można zapomnieć o jednej, z najciekawszych plaż w północno-wschodniej części kraju. To najdłuższy odcinek zurbanizowanego wybrzeża, który słynie z licznych restauracji i barów. Woda w tym miejscu jest niezwykle ciepła, co tylko sprzyja codziennym kąpielom. Będąc w Recife zawsze można się przyjemnie zrelaksować podczas wielogodzinnego zwiedzania.