Brazylia dla dzieci. Jakie atrakcje warto odwiedzić?

Brazylia dla dzieci. Jakie atrakcje warto odwiedzić?

Choć większość miast Ameryki Południowej kojarzona jest z plażami i nocnym życiem, Brazylia należy do krajów, które warto odwiedzić z dziećmi. To różnorodność kulturowa, ale i wspaniałe widoki niedostępne w Europie. Tropikalny klimat w połączeniu z olbrzymią gamą gatunków zwierząt i roślin, z pewnością zachwyci niejedną pociechę.

Wycieczki z dziećmi zwykle nastawione są na wypoczynek. Wiele rodzin stara się jednak pokazać swoim latoroślom obcą kulturę czy odmienny sposób postrzegania świata. Brazylia wydaje się idealnym do tego miejscem, gdyż wpływy rdzennych Indian, w połączeniu z hiszpańskimi, niemieckimi a nawet włoskimi trendami, tworzą unikalną całość, którą po prostu warto zobaczyć.

Ibirapuera Park

Miejsce wyjątkowe, wręcz magiczne, którym zachwycają się turyści z całego świata. Ogromny park, przepełniony malowniczymi alejkami, udostępnia swoim gościom ciekawe muzea. Ponadto ilość ptaków zamieszkujących tamtejsze drzewa, wraz z bujną roślinnością pozwala na chwilę oddechu od tropikalnego tematu. Tu życie toczy się własnym tempem. Miejsce znajduje się w dzielnicy miasta Sao Paulo.

Sugarloaf Mountain

Szczególny zakątek, który charakteryzuje się niepowtarzalnymi widokami. Góra rozpościerająca się nad Rio de Janeiro zachwyca o każdej porze dnia. Niemałą atrakcją jest już sam przejazd kolejką linową, który z pewnością sprawi frajdę niejednemu dziecku. Można swobodnie napić się herbaty czy kawy, delektując się widokami. Zaletą miejsca jest dwustopniowa podróż wspomnianą kolejką, która zawieszona na dużej wysokości robi ogromne wrażenie.

Praia do Futuro

Jedna z wyjątkowych i najbardziej malowniczych plaż. Czysta, z ciepłą wodą i doskonałą infrastrukturą. Idealna do błogiego lenistwa podczas wyjazdu. Obecność wielu restauracji i barów, pozwala na swobodne spędzenie całego dnia, bez konieczności dalszych poszukiwań jedzenia.

To tylko kilka przykładów miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi. Są one bezpieczne, posiadają niezbędne udogodnienia. Stanowią punkty obowiązkowe na mapie kraju. Brazylia słynie z wielu takich lokalizacji, a przytoczenie wszystkich z nich wydaje się wręcz niemożliwe.