Czy Rosja dokona inwazji Ukrainy?

Czy Rosja dokona inwazji Ukrainy?

Od dłuższego czasu słyszymy o niebezpiecznych działaniach ze strony Rosji – chodzi rzecz jasna o możliwą inwazję Ukrainy. Można też powiedzieć, że jest to temat, w przypadku którego głos zabrała masa osób.

Co sądzi Jair Bolsonaro?

Wśród tych osób jest choćby prezydent Brazylii, czyli Jair Bolsonaro. Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym Bolsonaro nie interesuje się potencjalną inwazją Ukrainy.

Tak się składa, że niedługo będziemy mogli mówić o wizycie w Rosji i co ważne, podczas tej wizyty nie będzie mowy o inwazji Ukrainy. Oczywiście pod warunkiem, że sam gospodarz nie będzie poruszać tej sprawy. Wizyta w Rosji zaplanowana jest na 14 lutego (ma potrwać do 17 lutego).

Ciekawe jest też to, że do potencjalnej inwazji Ukrainy odniósł się Hamilton Mourao. Krótko mówiąc, Mourao liczy na stosunkowo szybkie zażegnanie sytuacji. Można również usłyszeć o tym, że zdaniem wiceprezydenta Brazylii nie dojdzie do inwazji.

O czym będzie rozmowa?

Wiemy, że rozmowa z Władimirem Putinem ma nie mieć związku z Ukrainą. Z drugiej strony trudno nie zadać sobie pytania, to o czym obaj panowie będą dyskutować?

Szczegóły nie są znane, ale mówi się o tym, że tematem będzie współpraca gospodarcza między krajami. Krajami, które należą do bloku gospodarczego BRICS.

Nie tylko Rosja

Dobrze też pamiętać o tym, że wizyta nie sprowadza się do rozmowy z Władimirem Putinem. Możemy mówić o podróży po Europie i co za tym idzie, może pojawić się pytanie, czy Bolsonaro zawita do Polski?

Realia wyglądają tak, że wizyta w Polsce jest niemożliwa. Ma to związek, z tym że należymy do NATO i jesteśmy sojusznikami Ukraińców (także sytuacja na Ukrainie nie jest jednak bez znaczenia).