Problemy spowodowane ulewnymi deszczami

Problemy spowodowane ulewnymi deszczami

Problemy z pogodą to coś jak najbardziej zrozumiałego, ale zdarzają się sytuacje, kiedy można się załamać (choć nie należy tego robić). Najnowszy przykład – w stanie Sao Paulo doszło do usunięć ziemi i co najgorsze, zginęło minimum 18 osób.

Co jeszcze wiadomo?

Można powiedzieć, że ostatni okres nie jest dla ludzi łatwy – wystarczy pomyśleć o silnym wietrze. Można wręcz dodać, że silny wiatr stał się w Polsce normą.

Wracając już do tematu, pojawiło się oświadczenie biura gubernatora Sao Paolo i stąd wiadomo, że mamy minimum 18 ofiar śmiertelnych. Wiadomo też, że wśród tych osób znalazło się 7 dzieci. Wypada też podkreślić, że mówienie o ofiarach śmiertelnych jest kontynuacją tego, o czym słyszymy w ostatnim czasie.

Od początku pory deszczowej Brazylia mierzy się z poważnymi problemami. Co więcej, jest to walka, podczas której można mówić o katastrofie. Wystarczy powiedzieć, że w stanie Bahia zginęło 24 osoby, natomiast w Minas Gerais mieliśmy 19 ofiar. Trzeba też zaznaczyć, że nie chodzi tylko o ofiary – przesiedlenia to również swego rodzaju tragedia. Zostając przy ostatniej sytuacji – biuro gubernatora Sao Paulo podało, że przesiedlono około 500 rodzin.

W pewnych okolicznościach nie pozostaje nic innego jak zadać sobie pytanie, co czeka w najbliższej przyszłości? Pytanie ważne, ale odpowiedź na nie jest niemożliwa. Można też powiedzieć, że wszystko sprowadza się do troski o bezpieczeństwo – trzeba wiedzieć, jak reagować w sytuacjach kryzysowych. Choć uczciwie należy też przyznać, że czasem potrzeba szczęścia – brzmi strasznie, ale chyba trudno się z tym nie zgodzić.