Brazylijczycy mogą liczyć na tańsze paliwo

Brazylijczycy mogą liczyć na tańsze paliwo

Obecna sytuacja na świecie sprawia, że wielu ludzi odwraca się od Rosji. Z drugiej strony cały czas są osoby, które szukają okazji na polepszenie stosunków z tym krajem. Co więcej, do takiego grona zalicza się Jair Bolsonaro.

Co się dzieje?

Można usłyszeć, że Brazylijczycy mogą spodziewać się tańszego paliwa i to rzecz jasna paliwa z Rosji. Od razu może nasunąć się pytanie, jak to jest możliwe?

Odpowiedzi nie znamy i prawdopodobnie nigdy nie poznamy. Niemniej oczywiście nie brakuje spekulacji. Zresztą wystarczy powiedzieć, że Agencja Reuters mówi o przyjacielskich relacjach Bolsonaro z Putinem. Jest to dość ogólne przedstawienie sprawy, ale trzeba też wyraźnie zaznaczyć, że może być w tym wiele prawdy. Można też pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym jesteśmy bardzo blisko umowy – prezydent poinformował Brazylijczyków, że prawdopodobnie będą mieć tańsze paliwo. Politycy potrafią mówić różne rzeczy, ale wydaje się, że w tym przypadku trudno sugerować kłamstwo. Ponadto była również mowa o tym, że pierwsze dostawy pojawią się w ciągu dwóch miesięcy.

Nie ma też co ukrywać, że często mówi się, iż politycy działają z myślą o poparciu. W tym przypadku również mamy do czynienia z takim zarzutem – Reuters przypomina, że wysokie ceny paliwa znacząco wpłynęły na spadek poparcia Bolsonaro. Nie można też w tym wszystkim zapomnieć o pytaniu, jak ma dojść do zakupu? Musimy w końcu pamiętać o zachodnich sankcjach nałożonych na Moskwę.

Jeśli interesujesz się doniesieniami z Rosji, warto zajrzeć pod ten link.