Najzimniej od 1990 roku!

Najzimniej od 1990 roku!

Globalne ocieplenie to temat, o którym zapewne powiedziano już bardzo dużo. Wydaje się też, że ewentualne powtarzanie się jest absolutnie zbędne. Z drugiej strony jest coś, o czym absolutnie wypada wspomnieć – wciąż musimy liczyć się, z tym że niespodziewanie będziemy mieć do czynienia z niskimi temperaturami.

Ameryka Południowa przykładem

Co więcej, przykładu nie trzeba szukać – wystarczy zwrócić uwagę na to, co ostatnio działo się w Ameryce Południowej. Dla niezorientowanych – możemy mówić o cyklonie (Urugwaj i Brazylia), jak i opadach śniegu (Brazylia). Fakt ten sprawił, że mogliśmy zauważyć ogromne niebezpieczeństwo, jak i sporą radość. Brazylijczycy, jak i turyści gromadzili się na ulicach, aby podziwiać prószący śnieg. Skoro już jesteśmy przy śniegu, nie sposób nie wspomnieć o temperaturze. Jak się można domyślić, zbyt ciepło nie było. Gdyby kogoś interesowały szczegóły, warto wiedzieć, że w aglomeracji Sao Paulo zarejestrowano temperaturę, która wynosiła 6 stopni Celsjusza. Fakt ten jest równoznaczny, z tym że mowa o najniższej temperaturze w maju od 1990 roku.

Niejednokrotnie możemy usłyszeć o tym, że pogoda potrafi zaskakiwać. Dla wielu osób mogą być to wyłącznie słowa, ale prawda jest taka, że o niespodzianki naprawdę nie jest trudno. Można też powiedzieć, że mamy jednoznaczny dowód na to, iż wszystko jest jak najbardziej możliwe. Od razu nasuwa się również pytanie, czego spodziewać się w najbliższej przyszłości? Odpowiedzi na to pytanie oczywiście nie znamy, aczkolwiek możemy być raczej pewni, że w jakimś sensie będzie się działo.