Brazylijczycy nie zagrają sparingu z Polską?

Brazylijczycy nie zagrają sparingu z Polską?

Mistrzostwa Świata w Katarze już za pół roku. Polski Związek Piłki Nożnej szuka sparingpartnerów i jednym z nich może być Brazylia.

Jak wygląda sytuacja?

Temat ten został już poruszony jakiś czas temu, ale do tej pory nic nie zostało dograne. Warte podkreślenia jest również to, że PZPN doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż potrzeba alternatyw.

Wypada też przypomnieć, że Mistrzostwa Świata w listopadzie sprawiają, iż przygotowania będą wyglądać zupełnie inaczej niż wcześniej. Dość powiedzieć, że trudno spodziewać się, aby reprezentacje rozegrały więcej niż jeden sparing. Nie można też zapomnieć o tym, że Polska reprezentacja podczas mistrzostw zmierzy się z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. Jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego, najgroźniejszym rywalem będą Argentyńczycy. Jak się można też domyślić, sparingpartner ma imitować właśnie tego rywala. Ponadto polska federacja chce rozegrać mecz na naszej ziemi.

Brazylia jest niewątpliwie świetnym kandydatem, ale musimy też pamiętać o tym, że trzeba się dogadać. Co więcej, mecz z Brazylią wydaje się coraz mniej realny. Dodatkowo Polska myślała o sparingu z Urugwajem, ale do tego sparingu na pewno nie dojdzie – taką informację przekazał Sebastian Staszewski z Interii. Z kolei Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl informował, że Polska może zagrać z Chile, Kolumbią, Peru bądź Kostaryką.

Mistrzostwa Świata w Katarze rozpoczną się 21 listopada i potrwają do 18 grudnia. Co Polacy pokażą podczas najważniejszej imprezy czterolecia?

Wieści z piłkarskich boisk znajdziesz także pod tym adresem.