Pomnik Chrystusa w Rio de Janeiro już nie jest największy!

Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro to coś, o czym zapewne słyszało wiele osób. Można też powiedzieć, że mowa o czymś, co znacząco wpłynęło na popularność miasta. Z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że nic nie jest na zawsze.

Czy znam Encantado?

Chodzi o miasteczko Encantado. Miasteczko, które z pewnością nie cieszy się wielką popularnością, ale to się może szybko zmienić. Zmiana związana jest, z tym że pomnik w Rio de Janeiro doczekał się konkurencji. Dość powiedzieć, że Chrystus w Encantado jest wyższy. Jak się można domyślić, zbudowanie statuy ma wpłynąć na popularność wśród turystów.

Dobrze jeszcze odnieść się do faktów – Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro ma 38 metrów wysokości (jeśli weźmiemy pod uwagę cokół). Nowy pomnik ma aż 43 metry wysokości. Warte podkreślenia jest również to, że budowla pojawiła się na wzgórzu nad miastem. Miejsce wydaje się bardzo dobre, ale możemy mówić o nawiązaniu do pomnika w Rio de Janeiro. Na efekty przyjdzie jeszcze trochę poczekać i nie chodzi tylko o zdobywanie popularności. Krótko mówiąc, podziwianie budowli nie jest możliwe i długo nie będzie. Dokładnie rzecz ujmując, możemy usłyszeć o tym, że podziwianie największego Chrystusa na świecie będzie możliwe w przyszłym roku. Skoro jesteśmy przy faktach, to wypada zaznaczyć, że za Statuą Chrystusa w Rio de Janeiro kryje się piękna historia – wystarczy powiedzieć, że można mówić o ikonie Rio de Janeiro i jednym z cudów świata.

Jaka przyszłość czeka pomnik Chrystusa Zbawiciela w Encantado?