Brazylia zagra z reprezentacją Polski?

Brazylia zagra z reprezentacją Polski?

Reprezentacja Brazylii w piłce nożnej może zagrać z Polską! Wiadomość ta może brzmieć niespodziewanie, ale dziwić się nie ma czemu, zwłaszcza że mowa o informacji podanej przez Czesława Michniewicza.

Zadecyduje losowanie?

Na wstępie należy podkreślić, że chodzi o przygotowania do Mistrzostw Świata w Katarze. Jak zapewne wszyscy pamiętają, Polska pokonała Szwecję i tym samym zamelduje się na najważniejszej imprezie czterolecia. Wiemy też, z kim przyjdzie zmierzyć się reprezentantom Polski – podopieczni Michniewicza zagrają z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. Trudno stwierdzić, co wydarzy się w listopadzie, ale emocji nie powinno zabraknąć.

Nietypowa sytuacja

Nie ma też co ukrywać, że mamy do czynienia z nietypowymi przygotowaniami do mundialu. Nie chodzi tylko o termin – wyjątkowy termin sprawia, że nie będzie długiego zgrupowania. Można wręcz powiedzieć, że zgrupowanie będzie bardzo krótkie i niewykluczone, iż uczestnicy zagrają tylko po jednym sparingu.

W ten sposób dochodzimy do najważniejszego – konieczne jest znalezienie sparingpartnera przypominającego jakiegoś grupowego rywala. Ewentualny sparing z Brazylią oznaczałby starcie z kimś, kto gra podobnie do Argentyny. Oczywiście trzeba też pamiętać o tym, że teoria niekoniecznie musi przełożyć się na praktykę (ale należy próbować). Do tego Brazylijczycy mają w grupie dwie europejskie reprezentacje ze średniej półki – Serbię i Szwajcarię.

Wypowiedź o ewentualnym sparingu z Brazylią padła w stacji RMF FM. Z wypowiedzi tej dowiadujemy się, że 16 listopada w Warszawie planowany jest sparing – rywalem ma być silna drużyna z Ameryki Południowej lub Środkowej. Można było też usłyszeć, że jest duża szansa, iż będzie to Brazylia.