Klubowe Mistrzostwa Świata znów zawitają do Brazylii?

Klubowe Mistrzostwa Świata znów zawitają do Brazylii?

Ograniczenia z rozprzestrzenianiem się wiadomego wirusa to temat, o którym w ostatnim czasie mówi się mniej. Nie oznacza to jednak tego, że obawy zniknęły – najlepszym dowodem na to fakt, że Chiny zrezygnowały z organizowania Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy. Gdzie odbędzie się ten turniej?

Znów w Brazylii?

Ostatnie Klubowe Mistrzostwa Świata miały miejsce w Brazylii i niewykluczone, że w tym roku doczekamy się powtórki. Z tym że w ubiegłym roku zmagania gościł Betin, a teraz rywalizacja odbywać się może w Minas Gerais. W każdym razie nic nie jest przesądzone – na ten moment możemy mówić o propozycji. Jakby tego było mało, pojawiła się sugestia dotycząca tego, żeby pierwszy raz w historii turniej męski odbywał się razem z żeńskim. Dla niezorientowanych – do tej pory rywalizację dzieliło kilka dni i mieliśmy różnych gospodarzy. Wystarczy zwrócić uwagę na poprzedni rok – zmagania siatkarzy gościł wspomniany Betin, natomiast panie walczyły w tureckiej Ankarze. Jeżeli łączony turniej dojdzie do skutku, możemy spodziewać się, że gospodarzami będą Betin i Uberlandia w Minas Gerais.

Warto też odpowiedzieć na pytanie, czy łączone zmagania nie sprawią, iż mecze kobiet odbywać się będą w cieniu męskich spotkań? Na pewno mowa o czymś, czego nie da się wykluczyć. Wypada również zadać pytanie, co o łączonej rywalizacji sądzą kibice? Oczywiście dochodzi też większe wyzwanie organizacyjne, ale to nie powinno mieć szczególnego znaczenia. Zresztą wystarczy pomyśleć sobie choćby o tym, co dzieje się w trakcie mistrzostw świata.

Wieści z siatkarskich parkietów znajdziesz także pod tym linkiem.