Czym jest seks w Rio de Janeiro?

Czym jest seks w Rio de Janeiro?

Brazylia jako kraj skąpany słońcem i pięknymi plażami, urzeka turystów swoją otwartością. Tradycyjny Brazylijczycy uznają tzw. „Kult ciała”, pokazując swoje sylwetki, nie tylko nad wodą. Nie ma w tym nic złego, jednak europejska kultura tworzy pewne nieprawdziwe stereotypy, z którymi warto walczyć.

Rio de Janeiro jest miastem rozpusty, choć nie w negatywnym tego słowa znaczeniu. Ludzie otwarci są na nagość, ale nie w sposób oczywisty i bezpośredni. I choć w większości przypadków na plaży czy w środku miasta można spotkać osoby o głębokich dekoltach, rozpiętych koszulach czy krótkich spódniczkach, wcale nie oznacza to tego, iż mieszkańcy polują na przypadkowy seks.

Wakacje z seksem w tle

Gorące plaże, zimne drinki i skąpane w słońcu roznegliżowane ciała przyciągają głodne spojrzenia turystów. W Brazylii myślenie o seksualności jest jednak zupełnie inne. Tu traktuje się cielesność jako dar od Boga, formę przyjemności i ludzkiej satysfakcji. Nie jest to z pewnością temat tabu, o którym nie warto głośno rozmawiać. Niestety ma to swoje negatywne strony, gdyż wspomniane powyżej podejście do seksualności napędza tzw. turystykę seksualną. Co ciekawsze, również w Polsce dostępne są takie biura podroży, organizujące wycieczki w brazylijskie rejony. Polegają one na kilkudniowych wyjazdach w niewielkiej grupie osób, wraz z polskim przewodnikiem i tzw. fixerem (ochroniarzem i administratorem brazylijskim). W ciągu dnia turyści wygrzewają się na plażach, podczas gdy nocą organizowane są wycieczki po najlepszych nocnych klubach i agencjach towarzyskich w danym regionie.

Brazylia i legalność prostytucji

Warto wiedzieć, iż w tej części Ameryki Południowej prostytucja jest w pełni legalna. Jak szacują statystyki ponad 20 tys. kobiet zajmuje się tą profesją. Większość z nich robi to przez niedługi czas, dorabiając do studiów czy wychowania dziecka. Jednak można wśród nich znaleźć kobiety, które po prostu to lubią. Co ciekawsze, prostytutki w Brazylii posiadają nawet swój dom mody, w którym co i rusz pojawiają się całkiem ciekawe kolekcje. Wszystko wynika z tego, iż Brazylia odmiennie patrzy na seksualność, niż ma to miejsce w Europie. Hedonizm jest tu na porządku dziennym i ludzie wcale go nie negują. Radość życia czy wolność seksualna stanowi fundamentalne zasady życia społecznego. Nie ma tu miejsca na alfonsów czy mafie, obdzierające kobiety z zarobionych pieniędzy. Co więcej, najpopularniejsze domy publiczne wyróżniają się profesjonalną obsługą i bardzo kulturalnym podejściem do zagranicznych (choć nie tylko) klientów.