Kierunek Brazylia – medycyna estetyczna

Kierunek Brazylia – medycyna estetyczna

Brazylia jest obecnie drugim na świecie krajem (zaraz po Stanach Zjednoczonych), który oferuje wysokiej jakości operacje plastyczne. Turystyka medycyny estetycznej rozwija się tu prężnie i coraz większe rzesze zagranicznych turystów decydują się na propozycje oferowane w tej części kontynentu.

Jak podaje raport „Patients beyond borders” to właśnie ten kraj jest coraz częściej wybierany przez osoby zamożne, chcące za wszelką cenę poprawić swoją urodę. Dokument informuje, iż Brazylia posiada doskonały sprzęt oraz warunki do przeprowadzania takich zabiegów. Co więcej, koszty operacji plastycznych są zdecydowanie niższe niż w przypadku Stanów Zjednoczonych. Niewątpliwą zaletą jest możliwość skorzystania z bajecznych wakacji, z których można wrócić całkowicie odmienionym wizualnie. Nie ma się zatem czemu dziwić, iż miasta takie jak San Paulo, czy Rio de Janeiro zyskują w sposób podwójny. A wszystko za sprawą jednego, z najbardziej docenianych chirurgów plastycznych na świecie – Ivo Pitanguy.

Jakie są najpopularniejsze zabiegi estetyczne w Brazylii?

Jak podają oficjalne dane, na terenie kraju Ameryki Południowej pracuje blisko 4,5 tys. Chirurgów plastycznych i specjalistów obracających się w kręgach medycyny estetycznej. Najpopularniejszą, a zarazem pierwszą placówką, która otrzymała akceptację Joint Commission International (JCI) jest São Paulo Albert Einstein Hospital.

Do najpopularniejszych zabiegów wśród zagranicznych turystów zalicza się przede wszystkim operacje plastyczne, związane z korekcją nosa czy powiększaniem piersi. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się także wszelkie formy zabiegów kosmetycznych, mających na celu poprawienie jakości oraz jędrności całego ciała.