Współczesna moda w brazylijskiej odsłonie

Współczesna moda w brazylijskiej odsłonie

Brazylia jest krajem bardzo różnorodnym. Nie ma się zatem czemu dziwić, iż jedna z tamtejszych projektantek mody szyje ubrania, które uwydatniają kobiece niedoskonałości. Karoline Vitto Brazylijka mieszkająca w Londynie wydała kolekcję zatytułowaną „The Body as Material” , stanowiąca pewnego rodzaju historię, którą ma do przekazania innym paniom.

Moda brazylijska wciąż oscyluje w trendach szczupłych modelek, które za wszelką cenę starają się mieć wąską talię, przy jednoczesnym zachowaniu kobiecych kształtów i atrakcyjności. Problemem stają się zagraniczne wzorce oraz coraz częściej wykonywane operacje plastyczne w tym kraju. I choć Brazylia uchodzi za „kraj pięknych ludzi”, trendy panujące na świecie skutecznie zaburzają tą wizję.

Wąskie gorsety i bielizna wyszczuplająca

Jak podkreśla autorka kolekcji, na ulicach Brazylii coraz częściej można zauważyć kobiety noszące gorsety wyszczuplające. Szczupła sylwetka wydaje się tu być sposobem na wkomponowanie się w społeczeństwo i zyskanie własnej wartości. Przygoda Karoline Vitto z niespotykaną na skalę światową modą rozpoczęła się od walki autorki z własnymi niedoskonałościami. Początkowo wykorzystywała naturalne kształty uciskane przez bieliznę wyszczuplającą. Z czasem doszły do tego różnorodne materiały, które wspaniale podkreślały mankamenty urody.

Zaskakujący finał i nietuzinkowa kolekcja modowa

Wyjątkowa kolekcja składa się z różnorodnych propozycji, które poza lejącymi, eleganckimi materiałami przyciągają spojrzenia wycięciami w miejscach „niedoskonałości”. Celem zaprojektowania takich strojów ma być przede wszystkim przeciwstawienie się trendom, które wielokrotnie doprowadzają do wielu nieszczęść kobiet. Trzeba przyznać, iż niecodzienne stroje spotkały się z dużym zainteresowaniem odbiorców. I choć dla wielu ludzi stanowią propozycje nieestetyczne, ich autorka wcale się tym nie przejmuje.