Brazylia, co oferuje? Trzy topowe miejsca, które trzeba zobaczyć!

Brazylia, co oferuje? Trzy topowe miejsca, które trzeba zobaczyć!

Brazylia to wyjątkowy kraj Ameryki Południowej, które słynie z niepowtarzalnej atmosfery, fenomenalnej kuchni, gorących rytmów i przepięknych widoków. Wakacje w takim miejscu muszą owocować niezapomnianymi chwilami, zapadającymi w pamięć na długo.

Olbrzymie obszary, które stanowią Brazylię obfitują w różnorodne krajobrazy i atrakcje turystyczne, których nie ma nigdzie na świecie. Nic więc dziwnego, iż państwo to jest co roku nawiedzane przez miliony spragnionych przygód, słońca i pięknych plaż, turystów. Istnieją miejsca dające ogromny, pozytywny przepływ energii a także takie, pozwalające na zapoznanie się z kulturą i obyczajami tradycyjnych Brazylijczyków. Co warto zobaczyć? W jakim rejonie należy się pojawić?

Rio de Janeiro – najpiękniejsze miasto słynące z karnawału

Będąc w Brazylii nie można pominąć jednej z największych metropolii, wizytówki, w której odbywa się najsłynniejszy karnawał na świecie. Wielu turystów nie wie jednak, iż poza nocnym życiem Rio oferuje inspirujące i niezwykle widowiskowe atrakcyjnie turystyczne, zapierające dech w piersiach. Obowiązkowym punktem na mapie jest oczywiście ponad 38 metrowy pomnik Chrystusa Króla, znajdujący się na górze Corcovado, zlokalizowanej nad miastem. Miasto, o którym mowa posiada również niezwykle popularną plażę Copacabana i serię zabytkowych kościółków oraz klasztorów, rozrzuconych po całej miejscowości.

Brazylijska Wenecja, czyli Recife

Kolejnym obowiązkowym miejscem na mapie Brazylii jest malownicza miejscowość o wdzięcznej nazwie Recife. Miasto, będące niegdyś portem zostało zatopione przez Portugalczyków w 1537 roku. Współcześnie jest lokalizacją obfitującą w niezliczone zabytki oraz nietypową Starówką, umiejscowioną na wyspie połączonej wieloma mostami. Nie ma się zatem czemu dziwić, iż Recife bardzo często nazywane jest przez turystów brazylijską Wenecją. To romantyczna miejscowość, w której trzeba się znaleźć.

Wielokulturowy Salvador

Miejsce wyjątkowe, stanowiące zlepek różnorodnych kultur. To także miasto, w którym odbywa się najbarwniejszy, uliczny karnawał, trwający aż 6 dni. Przyjezdni powinni zwrócić szczególną uwagę na centrum Pelourinho, które zostało wpisane na listę zabytków UNESCO. Pozostając w tej miejscowości dobrze jest spróbować tamtejszej kuchni, która zachwyca smakiem i oryginalnymi połączeniami.

To tylko trzy spośród licznych propozycji, zachwycających swoimi zabytkami i innymi atrakcjami turystycznymi. Brazylia oferuje zdecydowanie więcej, o czym najlepiej przekonać się osobiście.