Wczasy na Sardynii – Olbia

Wczasy na Sardynii – Olbia

Sardynia to włoska wyspa, która już dawno podbiła serca turystów. Dla kogo wczasy na jej terenie będą idealną propozycją? Dla tych, którzy chcą nacieszyć się wypoczynkiem nad Morzem Śródziemnym, odpocząć na pięknej plaży,  a przy okazji zapoznać się z ciekawymi zabytkami. Dla osób o takich zainteresowaniach, dobrym miejscem na urlop na Sardynii stanie się Olbia. Czym wyróżnia się to miasto? Jakie atrakcje czekają na jego terenie?

Co warto wiedzieć o miejscowości Olbia?

Olbia, nazywana często „bramą do Sardynii”, jest znana z dobrych połączeń z kontynentem. Turyści mogą korzystać z tutejszego portu lotniczego, mogą też korzystać z promów. Efekt? Wiele osób właśnie w tym mieście zaczyna swoje wycieczki po Sardynii lub zatrzymuje się w Olbii, traktując to miasto jako dobrą bazę wypadową. Osoby, które szukają noclegów w tych regionach powinny odwiedzić portal www.hoteleonline.pl. Olbia sama w sobie może się okazać atrakcyjnym miejscem, choć stereotypowo kojarzona jest tylko z plażami i modnymi hotelami. To błąd, gdyż wycieczki po tym mieście mogą się okazać nie lada gratką i dla miłośników pięknych widoków, i dla tych, którzy chcą nacieszyć się widokiem wspaniałych zabytków.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w tym mieście?

Z całą pewnością Olbia ma się czym pochwalić, a historyczna część miasta przyciąga niepowtarzalnym klimatem. Do najcenniejszych budowli, z jakimi można się tu spotkać, zalicza się romańska bazylika z XI/XII wieku. Kto zajrzy do jej wnętrza, ten zobaczy piękne freski – cenne dzieło sztuki, któremu warto poświęcić swój czas/ Olbia to również średniowieczny fort, z którego murów roztaczają się piękne widoki na okolicę, oraz tajemniczy Grobowiec Olbrzymów, czyli jedna z najcenniejszych pamiątek po cywilizacji nuragijskiej. To jedno z ważniejszych stanowisk archeologicznych, jakimi może się pochwalić Sardynia, zatem spore zainteresowane turystów tym miejscem nikogo nie powinno dziwić.

Olbia może się też pochwalić piękną okolicą, której warto poświęcić więcej uwagi. Gdzie warto się wybrać? Jedną z najlepszych propozycji są wycieczkowe rejsy w stronę Archipelago di la Maddalena – malowniczego skupiska niewielkich wysp, które zostały objęte ochroną jako park narodowy. To miejsce zachwyca – nie tylko przyrodników, ale i dla tych, którzy chcą odpocząć w unikalnej scenerii.