Brazylia krajem fantastycznych parków narodowych

Brazylia krajem fantastycznych parków narodowych

Brazylia – państwo, które swoją fauną i florą co roku przyciąga rzesze turystów. Poza wspaniałymi plażami oferuje swoim gościom o wiele więcej… Parki Narodowe obecnej na jej terenach dają niezapomniane wspomnienia i pozwalają przenieść się w zupełnie inny świat.

Osoby chcące przekonać się na własne oczy o różnorodności gatunków zwierząt i roślin, powinny obrać za cel swojej podróży jedno z największych państw Ameryki Południowej. Nie sposób wymienić wszystkich parków narodowych, które się w niej znajdują, ale można powiedzieć jedno – z pewnością są to miejsca unikalne, warte odwiedzin.

Brazylia – najciekawsze parki narodowe dla turystów.

Amazonia, nazywana „płucami Ziemi” jest z pewnością najbardziej popularnym parkiem, znajdującym się na trenie Ameryki Południowej. Choć nieco odbiega od wizji przedstawianych w licznych filmach i programach, przyciąga gości swoją dzikością i nieokiełznaniem. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, iż zapuszczenie się w odległe tereny wymaga przynajmniej dwutygodniowego pobytu i przemierzania tras łódką. Co więcej, koniecznością wydaje się Brazylijski przewodnik, który potrafi ominąć miejsca szczególnie niebezpieczne. Nie ma idealnej pory na odwiedziny Amazonii. Pora suszy przypada tu bowiem na kilka miesięcy, zależnych od odwiedzanego obszaru. Jest to jednak wycieczka wyjątkowa, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Abrolhos to archipelag położony ok. 70 km od wybrzeża Brazylii, składający się z urokliwych wysp wulkanicznych. Przez specjalistów określany jest mianem najpiękniejszego terenu dedykowane miłośnikom podwodnych eskapad. To z całą pewnością jedno z najlepszych miejsc, pozwalających amatorom nurkowania zobaczenia nietuzinkowych raf koralowych, gdyż widoczność pod wodą wynosi nawet 20 metrów.

Z kolei Matagrossense należy do parków narodowych, charakteryzujących się rozległym obszarem bagiennym. Występuje tu blisko 650 gatunków ptaków, ponad 80 gatunków ssaków i ok. 200 gatunków ryb. To miejsce wyjątkowe, do którego stosunkowo łatwo się dostać. Z miejscowości takich jak Corumba czy Campo Grande można za względnie niewiele pieniądze wynająć przewodnika. Pozwoli on odkryć piękno tego miejsca osobiście.

Brazylia – różnorodność, którą warto poznać

Fernando de Noronha zaliczane jest do najpiękniejszych miejsc na ziemi. Jeśli więc poszukuje się terenów przypominających raj, ten kierunek będzie najwłaściwszym wyborem. Sam Park Narodowy nie należy do najtańszych, ale z pewnością spodoba się miłośnikom nietuzinkowej przyrody i plażowania. Pozwala ponurkować z delfinami, czy opalać się w dostępnych przez cały rok promieniach słonecznych.

Na koniec warto wspomnieć o wodospadach Iguazu, które należą do najsłynniejszych i największych na świecie. Obecność na ich terenie wiąże się z olbrzymią ilością turystów. Jeśli jednak ktoś poszukuje prawdziwych perełek wśród przyrody, nie powinien pominąć tego miejsca.