Rio de Janeiro – magiczne miasto Brazylii

Rio de Janeiro – magiczne miasto Brazylii

Drugie pod względem wielkości największe miasto w Brazylii cieszy się wyjątkową lokalizacją i pięknymi krajobrazami. I choć przede wszystkim słynie w świecie z wielobarwnego karnawału, przyciągającego miliony turystów, posiada również wiele fantastycznych zabytków wartych uwagi każdego. Witajcie w Rio de Janeiro!

Decydując się na podróż do Brazylii, ciężko wybrać region, który chciałoby się zobaczyć. Kraj ten, jak żaden inny obfituje w liczne atrakcje turystyczne, jak i całkowicie odludne, przepiękne miejsca. Każdy może znaleźć tu to, czego szuka. Popularne plaże, masę rozrywek w dzień i w nocy oraz lokalizacje oddalone od cywilizacji. Rio de Janeiro jest miastem wyjątkowym, pozwalającym na korzystanie z uroków przyrody, jak i koncepcji pozwalających na uniknięcie nudy.

Bezpieczeństwo podczas wakacyjnych wojaży

Pomimo wielu pozytywnych aspektów, miasto, o którym mowa ma swoje ciemne strony. To dość wysoka przestępczość, wynikają z biedy i chciwości zamieszkującej Brazylię ludności. Oczywiście miejsca mocno turystyczne zwykle pozwalają na zachowanie względnego spokoju, jednak istnieją takie rejony, w które lepiej nie zapuszczać się po zmroku. Najlepiej więc trzymać się południowej strony miasta (Jardim Botânico, Flamengo, Botafogo, Copacabana, Ipanema itp.). Niebezpieczną lokalizacją po zmroku, zwłaszcza dla turystów pozostaje śródmieście miasta. Jeśli ktoś zdecyduje się na odwiedziny tych rejonów w nocy, dobrze, aby miał przy sobie zaufanego Brazylijczyka bądź gaz pieprzowy. Przygotowując się do wakacji w Rio, najlepiej jest zakupić wcześniej mapę i zapytać obsługi hotelowej o miejsca, których zdecydowanie nie warto odwiedzać.

Najważniejsze atrakcje turystyczne w Rio de Janeiro

Najbardziej charakterystycznym punktem jest pomnik Chrystusa Króla, znajdujący się na wzgórzu Corcovado. Dostać tam się można kolejką linową, odjeżdżającą zwykle co pół godziny. Sama figura (trzecie pod względem wielkości na świecie) znajduje się w Parku Narodowym Tijuca, który proponuje odwiedzającym fantastyczne widoki oraz niespotykaną faunę i florę.

Innym, chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem jest Santa Teresa i Lapa. Kolorowe, fantastyczne dzielnice, w których odnaleźć można mnóstwo street-artu. To właśnie tu zlokalizowane są słynne schody Escadaria Celaron. Warto zobaczyć je na żywo, gdyż stanowią lokalizację, o których trudno zapomnieć.

Decydując się na wypoczynek w Rio nie można zapomnieć o słynnych na całym świecie plażach. Jedną z nich jest oczywiście Copacabana. To miejsce mocno zatłoczone, ale i bardzo przyjemne, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi i osób starszych. Zupełnym jego przeciwieństwem jest z kolei plaża Ipanema, wyróżniająca się obecnością ludzi, którzy po prostu chcą się pokazać. Mieści się ona pod skałą Arpoador, z której można podziwiać fenomenalne zachody słońca.

Rio de Janeiro nie na każdą kieszeń

Choć miasto jest niewątpliwie warte uwagi, koszt jego odwiedzin nie należy do niskich. Sam przelot czy nocleg może poważnie nadszarpnąć domowy budżet, a i pobyt na miejscu sporo kosztuje. Jednak wrażenia, które Rio oferuje odwiedzającym turystom z pewnością zrekompensują każdy wydatek.