Brazylia i jej życie nocne dla turystów.

Brazylia i jej życie nocne dla turystów.

Nie jest tajemnicą, iż Brazylia słynie z jednego z najbardziej widowiskowych i największych karnawałów na świecie. Rio de Janeiro raz w roku staje się miejscem wyjątkowym, przyciągającym olbrzymią ilość turystów. Ale to nie jedyne atrakcje, które czekają na tym obszarze na spragnionych wrażeń gości.

Decydując się na odwiedzenie Brazylii warto pamiętać, iż państwo Ameryki Południowej posiada jeden z najwyższych na świecie wskaźników przestępczości. Nie oznacza to jednak, iż życie nocne nie ma tu miejsca. Wręcz przeciwnie. Wiele miast oferuje bajeczne i nietuzinkowe rozrywki dla turystów, którzy przyjeżdżają tu głównie dla zabawy. Co warto odwiedzić i na co można liczyć w poszczególnych rejonach?

Popularne Rio de Janeiro kontra San Paulo

Nocne życie w Rio rozpoczyna się w okolicach godziny 22. Na miejscu można rozkoszować się najbardziej popularnym drinkiem – Caipirinha w wielu klubach, dyskotekach i barach zlokalizowanych tuż przy plaży. Brazylijczycy uwielbiają nocne eskapady, więc nie ma się czemu dziwić, iż w drugim co do wielkości największych mieście Brazylii, życie tętni całą dobę.

Z kolei San Paulo, największym mieście oddalonym od pięknych plaż, życie nocne jest naprawdę obfite. Wiele klubów i dyskotek jest niestety bardzo drogich, gdyż ceny w niektórych z nich oscylują w granicach 300 złotych. I choć nie ma widoku na wodę, warto również tu zapuścić się podczas nocnych wojaży.

Z pewnością Brazylia jest miejscem wielobarwnym, w którym każdy turysta odnajdzie to, czego szuka. Życie nocne, głównie w miejscowościach nastawionych na odwiedziny gości stawia wiele wyzwań, ale i propozycji.