Najsmaczniejsza na świecie brazylijska kawa

Najsmaczniejsza na świecie brazylijska kawa

Nie rozmawiasz z nikim przed małą czarną o poranku? Znamy to! Czy wiesz w jakim państwie znajdziesz najbardziej aromatyczną kawę?

Podobno najsmaczniejsza i najlepsza kawa produkowana jest w Brazylii. Do najbardziej znanych regionów w których uprawia się wysokiej jakości ziarna kawowca należą między innymi: Bahia, Sul de Minas, Cerrado czy Parana. Brazylia jest największym dostawcą kawy na całym świecie. Co ciekawe brazylijska kawa jest tak dobrej jakości, że niektórzy Brazylijczycy pozwalają ją pić swoim dzieciom.

Czym charakteryzuje się brazylijska kawa?

Próbując kawy z Brazylii Twoje zmysły oszaleją, ponieważ poczują słodycz wymieszaną z nutą orzechowych i czekoladowych smaków. Poziom kwasowości brazylijskich ziaren jest bardzo niski. Da się w nich wyczuć wiele nut soczyście owocowych. Co ciekawe niektórzy specjaliści potrafią też wyczuć w jej zapachu aromaty fiołkowe.

Odpowiednie położenie geograficzne i doskonały klimat przyczyniają się do ich ogólnoświatowego sukcesu na rynku kawy. Odwiedzając Brazylię warto znaleźć swoją ulubioną małą czarną.