Top 5 błędów, które mężczyźni popełniają przy stylizacji włosów – jak ich uniknąć?

Top 5 błędów, które mężczyźni popełniają przy stylizacji włosów – jak ich uniknąć?

Ujarzmienie fryzury czasem bywa trudne. Wiele osób boryka się z problemem płaskich i przetłuszczających się włosów. Ponadto mężczyźni często mają tendencję do ukrywania na siłę swojego łysienia. W dzisiejszym poradniku poznacie top 5 błędów, które mężczyźni popełniają przy stylizacji włosów.

Top 1: zbyt dużo kosmetyków do stylizacji, czyli efekt posklejanych i nieświeżych włosów

Jednym z najczęstszych błędów jest stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków. Zatem według zasady less is more, trzeba zdecydować się na jeden, ewentualnie dwa. Nie warto też nakładać zbyt dużej ilości np. żelu, bo doprowadzi się jedynie do efektu posklejania włosów. Nie należy też nadużywać pomady do włosów, aby ich nie obciążać. Na co dzień warto stosować jedynie prestyler. Można również zadbać o utrwalenie włosów męskich pudrem do włosów. Jednak i w tym przypadku nie należy przesadzać z ilością, aby nie przesuszyć skóry głowy i nie doprowadzić do pojawienia się zaskórników i ropnych stanów zapalnych na głowie.

Top 2: zbyt częste mycie włosów może wpływać na ich kondycję i przesuszanie

Co ciekawe włosów nie należy myć zbyt często. Zbyt intensywne zabiegi pielęgnacyjne prowadzą bowiem do osłabiania struktury włosów i ich przesuszania. Oczywiście tutaj znaczenie ma także dobór kosmetyków. Jeżeli musisz z powodu dużego przetłuszczania się myć włosy codziennie, to wybieraj kosmetyki o lekkiej formule, czyli oparte na jak najbardziej naturalnym składzie, nie zawierające SLS, parabenów czy olejów mineralnych. Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że nie można latem pozostawiać włosów do wyschnięcia na słońcu, bo w ten sposób można łatwo zniszczyć cebulki włosów przez prominiowanie UV. Woda przyciąga światło niczym soczewka, a bez odpowiedniej ochrony skóry głowy promieniowanie UV niszczy cebulki włosów.

Top 3: nieodpowiedni sposób suszenia włosów

Problemem bywa również suszenie włosów. Nie stosowanie dyfuzora czy suszenie w zbyt bliskiej odległości od skóry głowy może prowadzić do niszczenia cebulek włosowych w sytuacji gdy stosuje się najcieplejszy strumień powietrza. Warto sięgać po suszarki, które posiadają dodatkową ochronę w postaci molekuł keratynowych. Ponadto suszenie w wyprostowanej pozycji nie pomaga w osiągnięciu objętości. Włosy stają się płaskie i nie wyglądają dobrze. Warto zatem suszyć włosy przy opuszczonej głowie. W ten sposób mogą nabrać więcej objętości.

Top 4: brak ochrony skóry głowy przed promieniowaniem UV

Była już mowa o wpływie promieniowania UV na skórę głowy i cebulki włosowe. Dlatego trzeba chronić zarówno skórę głowy, jak i włosy. Warto wybierać kosmetyki, które zawierają filtry przeciwsłoneczne. Sprawdzą się także maski ochronne, które zapobiegają przenikaniu promieniowania UV. Jeżeli męskie włosy są podatne na wypadanie, to tym bardziej trzeba zadbać o ich właściwą ochronę. Włosy można chronić też przed ciepłem suszarki czy też prostownicy stosując odpowiedni spray chroniący przed działaniem wysokie temperatury. Trzeba zatem chronić nie tylko skórę twarzy i ciała przed słońcem, ale również włosy. Po ułożeniu fryzury warto spryskać ją sprayem z filtrem UV, o ile kosmetyk go nie posiada.

Top 5: problemy z utrwaleniem fryzury rozwiążesz stosując puder do włosów

Stosowanie zbyt dużej ilości lakierów do włosów prowadzi do efektu sklejenia włosów. A przecież fryzurę od czasu do czasu trzeba utrwalić. Zamiast przesadnie lakierować, lepiej postawić na utrwalenie włosów męskich pudrem do włosów. W ten sposób zyskają objętość, a przy tym nie będą sklejone tak jak po klasycznym lakierze. Puder do włosów jest kosmetykiem, którego nie powinno zabraknąć także w męskiej kosmetyczce. W końcu pozwala również odświeżyć fryzurę.

Jest wiele błędów, które popełnia się przy pielęgnacji i stylizacji włosów. Należy pamiętać, by dobierać kosmetyki do rodzaju włosów. Nie zawsze kosmetyk, który jest promowany będzie odpowiedni akurat dla Twoich włosów. Sprawdzaj zawsze skład kosmetyków, bo istotne znaczenie ma także jak najbardziej naturalny skład w przypadku częstego stosowania.