Andrzej Duda spotkał się w Nowym Jorku z prezydentem Brazylii

Andrzej Duda spotkał się w Nowym Jorku z prezydentem Brazylii

21 września prezydent RP spotkał się w siedzibie ONZ w Nowym Jorku z Jairem Bolsonaro. Andrzej Duda podczas spotkania z prezydentem Brazylii poruszał temat związany przede wszystkim ze zwiększeniem wymiany handlowej pomiędzy państwami. Rozmawiano także o ochronie istniejących już i przyszłych inwestycji.

76 sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku

Andrzej Duda pierwsze spotkanie odbył właśnie w Nowym Jorku z prezydentem Brazylii. Po odbytej rozmowie polski prezydent podkreślał, że Brazylia to najważniejszy i zarazem największy kraj Ameryki Południowej, z którym handlujemy. Dlatego warto utrzymywać jak najlepsze stosunki z jednym z największych krajów na świecie. Brazylia z roku na rok osiąga coraz większe przychody i staje się cennym partnerem biznesowym.  To kraj o ogromnym potencjale gospodarczym.

Do kolejnego spotkania dojdzie w przyszłym roku?

Prezydent Brazylii nazywany jest przez media drugim Trampem ze względu na twardą politykę rządzenia swoim krajem. W Polsce widzi jednak partnera, z którym warto handlować i i rozmawiać.

Na spotkaniu w Nowym Jorku nie były poruszane żaden inne problemy. Może nadarzy się ku temu okazja w przyszłym roku podczas kolejnego spotkania w Polsce głów państw.