Koniec reprezentacyjnej kariery Neymara jest bliski?

Koniec reprezentacyjnej kariery Neymara jest bliski?

Ekscytujemy się grą najlepszych piłkarzy na świecie i nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak szybko zbliżają się końce karier. Najbliższe mistrzostwa świata będą kończyć reprezentacją karierę Ronaldo. W przypadku Messiego tak być nie musi, ale to też najprawdopodobniej ostatnie mistrzostwa Argentyńczyka.

W przypadku Neymara będzie tak samo?

Oczywiście do wymienionej dwójki można jeszcze dodać kilku piłkarzy i co szokujące, jest wśród nich Neymar. Gdyby ktoś nie wiedział, Brazylijczyk ma 29 lat, także teoretycznie jeszcze wcześnie na myślenie o końcu reprezentacyjnej kariery.

Pewnie niektórzy zadają sobie pytanie, czy co się wydarzyło? Odpowiedź jest trudna, aczkolwiek można domyślać się poważnych problemów. W rozmowie z „DAZN” brazylijski gwiazdor wyjawił, że ma wątpliwości co do tego, czy jest wystarczająco silny, aby wciąż radzić sobie z piłką nożną. Nie trzeba chyba dodawać, jakiego rodzaju problemy to oznacza. Można nawet zadać sobie pytanie, czy przedwczesne zakończenie kariery będzie dotyczyć tylko odcinka reprezentacyjnego? Z drugiej strony Neymar zapewnił, że zrobi wszystko, aby Brazylia wygrała i tym samym jego marzenie z dzieciństwa zostało spełnione.

Warto przypomnieć, że wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Dzień ten można określić czasem globalnej edukacji w zakresie zdrowia psychicznego. Pamiętajmy też o tym, że mowa o problemach, które dotyczą naprawdę sporej części społeczeństwa. Ważne jest też to, że ewentualne problemy mogą dotyczyć dosłownie każdej osobywszyscy jesteśmy w pewnym sensie zagrożeni.

Neymar ma na koncie 114 reprezentacyjnych występów, podczas których strzelił 69 goli. Rekord legendarnego Pele to 77 trafień.