Mniej polityki na Facebooku? Testy w Brazylii i wielu innych krajach

Mniej polityki na Facebooku? Testy w Brazylii i wielu innych krajach

Polityka wzbudza wiele emocji – jest to coś, do czego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Można też powiedzieć, że dyskusje o polityce niejednokrotnie kończą się różnego rodzaju wyzwiskami. Czy da się to jakoś zmienić?

Facebook ogranicza mowę nienawiści

Można usłyszeć o tym, że Facebook walczy z szerzeniem mowy nienawiści. Na dodatek możemy mówić o walce, która przynosi efekty, gdyż szerzenie mowy nienawiści zostało ograniczone o 50 procent. Oczywiście jest to informacja, którą trudno zweryfikować – pozostaje wierzyć, że tak jest. Co ciekawe, można przeczytać, że koncentrowanie się głównie na kasowaniu postów to niewłaściwe podejście. Takie stawianie sprawy można odbierać różnie – jedna osoba weźmie pod uwagę unikanie błędów, a druga skupi się na trosce o zasięgi.

Walka z mową nienawiści to nie jest łatwy temat i trzeba przyznać, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Z drugiej strony mówi się o tym, że Facebook zajmuje się polityką. Krótko mówiąc, chodzi o ograniczenie polityki w aktualnościach. Trudno powiedzieć, co z tego wyjdzie, ale jedno jest pewne – prace trwają. Przez trwanie prac należy rozumieć testy, które odbywają się w 75 krajach – w tym gronie mamy choćby Brazylię, Stany Zjednoczone, Kostarykę czy Hiszpanię. Warte odnotowania jest też to, ze zmiany widzi niewielki odsetek ludzi.

Ponadto musimy pamiętać o tym, że polityka dzieli ludzi i ograniczenie polityki również może dzielić. Sytuacja jest bardzo trudna – nawet całkowita neutralność polityczna może zostać odebrana jako opowiadanie się po jakiejś stronie. Takie realia to nic innego jak efekt tego, co się dzieje wokół.

Jak zapatrujesz się na najbliższą przyszłość? Na pewno będzie się działo.