Brazylia wystąpi w Lidze Narodów?

Brazylia wystąpi w Lidze Narodów?

Stosunkowo często można usłyszeć o tym, że piłka nożna zmierza w złym kierunku (zainteresowanie dyscypliną słabnie). Można wręcz powiedzieć, że liczą się wyłącznie pieniądze.

Brazylia w Lidze Narodów?

Niektórzy mogą nawet dodać, że zdrowie piłkarzy nie ma znaczenia. Takie myślenie można zrozumieć, aczkolwiek każdą sytuację należy rozpatrywać oddzielnie. Warto wziąć pod uwagę choćby stworzenie Ligi Narodów – stworzenie Ligi Narodów miało zmniejszyć liczbę meczów towarzyskich i wpłynąć na atrakcyjność. Co więcej, z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że tak się stało. Oczywiście z drugiej strony mamy reformę Ligi Mistrzów, która wskazuje, że najważniejsza jest liczba meczy.

Zostańmy jednak przy Lidze Narodów – spotkania odbywają się w oficjalnych terminach FIFA i UEFA. W zmaganiach biorą udział reprezentacje, które należą do UEFY. Szczegóły są trochę skomplikowane, ponieważ można myśleć o awansie na mistrzostwa Europy czy barażach do Mistrzostw Świata. Można powiedzieć, że zrobiono dużo, aby wiele drużyn miało szansę na jakiś zysknie tylko najlepsi. Mowa o tym nieprzypadkowo – niewykluczone, że niedługo będziemy mieli do czynienia z gośćmi. Światowe media informują, że w kolejnej edycji Ligi Narodów możemy zobaczyć Argentynę i Brazylię!

Jest to dość ciekawe, ponieważ UEFA (europejska federacja) i Conmebol (południowoamerykańska federacja) są przeciwne temu, aby mistrzostwa Świata rozgrywano, co 2 lata. Niemniej widzimy też, że oba związki nie stronią od zaskakujących rozwiązań.

Co sądzisz na temat ewentualnych zaproszeń?