Najsłynniejsze gwiazdy brazylijskiej piłki

Najsłynniejsze gwiazdy brazylijskiej piłki

Brazylia jest bez wątpienia krajem, który uwielbia piłkę nożną. Okazuje się również, że także piłka nożna kocha Brazylię, gdyż to właśnie na terenie tego kraju pojawiło się wiele gwiazd, przynoszących sławę i liczne tytuły. Poniższy artykuł ma na celu krótką prezentację gwiazd, o których pomimo upływu czasu kibice nie zapominają.

Piłka nożna jest sportem drużynowym, który cieszy się ogromną popularnością w całej Ameryce Południowej. Brazylia jako jedna z najlepszych reprezentacji wielokrotnie stawała na najwyższych podiach w międzynarodowych turniejach.

1. Nieśmiertelny Pele

Pele jest dla Brazylijczyków postacią wyjątkową. Mino, iż być może został pokonany niejeden mieszkaniec Ameryki Południowej kojarzy finał Mistrzostw Świata w 1958 roku, gdy piłkarz strzelił sześć bramek, ostatecznie przyczyniając się do zdobycia pucharu przez swoją drużynę. Jego zawrotna kariera przyczyniła się do wielu wzruszających chwil kibiców na całym świecie. Pomimo wielu sław, Pele wciąż pozostaje najlepszym piłkarzem Brazylii, który podczas wszystkich meczy strzelił aż 77 goli.

2. Ronaldo

Lata 90. pokazały, że brazylijscy piłkarze są zdolni do wszystkiego. Błyskawiczna kariera reprezentanta kraju, który nosił koszulkę z numerem 9 przyczyniła się do zdobycia tytułu jego drużyny podczas Mistrzostw Świata w 2002 roku. Nieposkromiony Ronaldo zachwycał swoją błyskotliwością w polu, szybkością i opanowaniem. A mimo wszystko, na emeryturze często zastanawiał się, czy mógł zrobić więcej.

3. Ronaldinho

Brazylia stale udowadniała, że w swoich szeregach posiada wyjątkowych piłkarzy. Sam Ronaldinho, choć był dość specyficznym showmanem piłki nożnej, szybko zyskał sławę i uwielbienie kibiców swojego kraju. Wraz ze swoją drużyną zdobył Mistrzostwo Świata w 2002 roku. Był wieloletnią ikoną Barcelony, biorącą aktywny udział w najważniejszych piłkarskich rozgrywkach na globie.

4.  Romario

Konsekwentny, niezawodny i szybki – tak o nim pisało wiele gazet. Romario cieszył się ogromną popularnością, ze względu na umiejętności, które posiadał. W szeregach reprezentacji Brazylii udało mu się zdobyć 55 bramek w zaledwie 70 meczach. Na swoim koncie posiadał wiele cenionych nagród, m.in. Złotego Buta, otrzymanego po udanych Mistrzostwach Świata w 1994 roku.

Jak widać Brazylia, poza licznymi atrakcjami turystycznymi posiada bogatą tradycję uprawiania sportu. Nie ma się zatem czemu dziwić, iż to właśnie piłka nożna odgrywa olbrzymią rolę w życiu każdego Brazylijczyka.