Brazylia: śmierć pracownika w popularnym sklepie.

Brazylia: śmierć pracownika w popularnym sklepie.

Jak poinformowała w czwartek agencja AFP, popularna sieć sklepów Carrefour, przeprosiła klientów. Niewłaściwe zachowanie związane było ze śmiercią jednego z pracowników. Brazylia oburzona.

Do feralnej sytuacji doszło w zeszły piątek. Podczas swojej zmiany zmarł na zawał serca jeden z pracowników sieci Carrefour w Recife. Pomimo trudnej sytuacji, sklep pozostał otwarty, a ciało zmarłego osłoniono parasolami i kartonami.

Niewłaściwe zachowanie związane z incydentem w sieci Carrefour

Jak podała agencja AFP, lokalna spółka oficjalnie potwierdziła, iż przestrzegała wytycznych mówiących o nieprzenoszeniu ciała. W środowym oświadczeniu spółka wyznała, że: „Carrefour przeprasza za niewłaściwy sposób, w jaki poradził sobie ze smutną i nieoczekiwaną śmiercią”. Co więcej padło również stwierdzenie, iż pracownik otrzymał niezbędną pomoc lekarską. Ponadto, wg informacji nastąpiły zmiany we wszystkich procedurach.

Swojego oburzenia nie kryła żona zmarłego Odeliva Cavalcante. Na łamach internetowego serwisu powiedziała, że widać, iż człowiek nie jest nic wart. Brazylia jest pierwszym krajem, w którym doszło do takiej sytuacji. Odbiła się ona echem niemalże na całym świecie.