Wysokie zwycięstwo Brazylijczyków na koniec eliminacji

Wysokie zwycięstwo Brazylijczyków na koniec eliminacji

Brazylijczycy już dawno zapewnili sobie awans na mistrzostwa świata, ale eliminacje cały czas trwały i co najważniejsze, „Canarinhos” nie odpuszczali. Najlepszym tego dowodem dzisiejsza noc – finaliści ostatniego Copa America pokonali na wyjeździe Boliwię aż 4:0.

Przypieczętowanie udanych eliminacji

Było to spotkanie, które idealnie podsumowało całe eliminacje – Brazylijczycy nie mieli sobie równych. Zresztą wystarczy spojrzeć na zasady – w Ameryce Południowej mamy aż cztery miejsca gwarantujące awans. Do tego nie możemy zapomnieć o tym, że „Canarinhos” wywalczyli pierwszą lokatę i na ten wynik złożyło się aż 14 zwycięstw.

Oczywiście cały czas ważą się losy przerwanego spotkania z Argentyną. Spotkanie ma zostać rozegrane, ale to spotkanie nie będzie miało żadnego znaczenia dla układu tabeli. Argentyna jest w tabeli na drugim miejscu i jej strata do Brazylijczyków wynosi aż 6 punktów. Można wręcz powiedzieć, że czeka nas spotkanie o towarzyskim charakterze.

Kto poleci do Kataru?

Do Kataru polecą Brazylijczycy, Argentyńczycy, Urugwajczycy i Ekwadorczycy. Nie można też wykluczyć, że do tego grona dołączą Peruwiańczycy. Wszystko zależy od tego, jak potoczy się baraż z reprezentantem Azji. Baraż ten zaplanowano na czerwiec i co ważne, na teraz nie wiemy, kto będzie rywalem piątej drużyny Ameryki Południowej. Nie wiemy, bo konieczny jest jeszcze baraż w strefie azjatyckiej – Peruwiańczycy zmierzą się z Australią lub Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Rozstrzygnięcia w Ameryce Południowej sprawiają, że w Katarze nie zobaczymy choćby Chilijczyków czy Kolumbijczyków. Czy w takim układzie możemy mówić o niespodziance?

O piłce nożnej możesz przeczytać również tutaj.