W Minas Gerais doszło do osunięcia się bloku skalnego. Są ofiary

W Minas Gerais doszło do osunięcia się bloku skalnego. Są ofiary

W stanie Minas Gerais mieliśmy osunięcie się bloku skalnego. Co gorsza, w pobliżu znajdowały się 3 łodzie.

Ofiary śmiertelne

W takiej sytuacji nie mogło zabraknąć ofiar śmiertelnych – na ten moment wiemy, że zmarło 10 osób. Wstępne ustalenia wskazują na to, że ofiarami są Brazylijczycy. Służby ratownicze przekazały, że mogliśmy mówić o grupie złożonej z krewnych i przyjaciół. Można też powiedzieć, że była to bardzo nieszczęśliwa grupa, gdyż osoby przebywały na łodzi, która najbardziej ucierpiała. Oczywiście nie zabrakło także rannych – z tego, co można usłyszeć, rannych jest około 30 osób. Wypada też odnotować, że większość z nich jest w dobrym stanie – wystarczy powiedzieć, że do szpitala trafiło 9 osób.

Gdyby kogoś interesowały szczegóły, w internecie można znaleźć film ze zdarzenia. Niemniej musisz uwzględnić, że jest to film, który trzeba określić mrożącym krew w żyłach. Jeśli chcesz poznać szczegóły, możesz to zrobić, ale na własną odpowiedzialność.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Stosunkowo często można usłyszeć o tym, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Pewnie słyszy się o tym głównie pod kątem zdarzeń drogowych, ale bezpieczeństwo istotne jest zawsze. Wystarczy zwrócić uwagę na osoby, które ucierpiały w przedstawionej sytuacji – zdarzyło się coś strasznego i nieprawdopodobnego (nie będzie to chyba nadużyciem). Grupa ludzi zapewne chciała miło spędzić czas, a teraz część z nich nie żyje – brak słów.

Być może zabrzmi to banalnie, ale starajmy się przygotowywać na wszystko. Lepiej zachować przesadną ostrożność niż popełnić kosztowny błąd.