Brazylia: zatrważająca ilość zgonów na Covid-19

Brazylia: zatrważająca ilość zgonów na Covid-19

Jak podało wczoraj ministerstwo zdrowia, w ciągu ostatniej doby Brazylia zanotowała blisko 17 078 nowych przypadków zarażeń i 565 zgonów. Liczby przerażają tym bardziej, iż ich wartość nie spada, wzbudzając coraz większy niepokój wśród mieszkańców kraju Ameryki Łacińskiej.

Brazylia informuje: olbrzymie straty w ludziach z powodu wirusa

Statystyki są okrutne. Obszar, o którym mowa obok Stanów Zjednoczonych jest drugim krajem tak mocno dotkniętym przez pandemię koronawirusa. Państwo, które liczy ponad 212 milionów obywateli, od początku rozprzestrzeniania się Covid-19 zanotowało już 3 mln 622 tys. 861 przypadków zakażenia, a liczba jego ofiar sięgnęła 115 tys. 309. Pierwszy z oficjalnych przypadków został zgłoszony już pod koniec lutego, w miejscowości San Paulo, a blisko dwa tygodnie później, w tym samym mieście nastąpił pierwszy oficjalny zgon, stanowiący wynik działania koronawirusa.

Jak sugerują eksperci liczby, o których mowa mogą być zdecydowanie większe. Przypuszczenia mówią nawet o 10 milionach zarażonych, nie wspominając o wysokiej śmiertelności społeczeństwa w biednych mieścinach. Niech Brazylia będzie przykładem dla wszystkich sceptyków, którzy nie wierzą w obecność pandemii i wirusa Covid-19.