Brazylia producentem szczepionki na Covid-19

Brazylia producentem szczepionki na Covid-19

W ostatnią sobotę brazylijski rząd ogłosił, że podpisał umowę opiewającą na blisko 127 milionów dolarów i tym samym rozpoczął lokalną produkcję eksperymentalnej szczepionki na Covid-19. Brazylia należy bowiem do jednego z najbardziej poszkodowanych przez pandemię państw Ameryki Łacińskiej.

AstraZeneca w walce z Covidem-19

Według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) to właśnie AstraZeneca jest najbardziej obiecującym kandydatem w walce z wirusem pandemii. Brytyjski producent posiada obecnie najbardziej zaawansowane możliwości pod względem rozwoju badań, pozwalające mu na uzyskanie oficjalnej licencji i opracowanie szczepionki w walce z tą chorobą.

Warto bowiem wiedzieć, iż AstraZeneca prowadzi już zakrojone na szeroką skalę badania, które znajdują się w na etapie prób. Są to eksperymenty na ludziach mające miejsce przy udziale naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Być może umowa z Brazylią pozwoli na wprowadzenie szczepionki na rynek, a tym samym rozpoczęcie walki z Covid-19.

Brazylia producentem szczepionek na światową skalę

Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, Elcio Franco urzędnik ds. zdrowia publicznego ogłosił, że w pierwszym etapie Brazylia ma wyprodukować blisko 30 milionów dawek szczepionek. Połowę do końca grudnia, a następną partię do końca stycznia przyszłego roku.