WhatsApp i płatności dla użytkowników w Brazylii

WhatsApp i płatności dla użytkowników w Brazylii

Kilka dni temu, jedna z najpopularniejszych na świecie aplikacji WhatsApp wprowadziła aktualizację, dzięki której Brazylia i jej mieszkańcy mogą wysyłać i odbierać pieniądze. Wszystko ma miejsce poprzez płatności cyfrowe i odbywa się w czasie rzeczywistym.

Brazylia jest państwem Ameryki Łacińskiej, które najbardziej ucierpiało w wyniku pandemii wywołanej przez Covid-19. Dlatego jedna z największych i najpopularniejszych aplikacji na świecie zdecydowała się na wprowadzenie rozwiązania, w znaczący sposób ułatwiającego przesyłanie pieniędzy. Jak powiedział rzecznik WhatsAppa taka koncepcja umożliwia wysyłanie środków w sposób prosty, pod warunkiem, że zarówno osoba fizyczna, jak i firma akceptuje płatności cyfrowe. Daje to szereg nowych możliwości, tym bardziej, iż według aplikacji należącej do Facebooka, na terenie Brazylii działa blisko 10 milionów małych i średnich przedsiębiorstw.

W jaki sposób odbywają się transakcje za pośrednictwem WhatsApp?

Warunkiem koniecznym będzie z pewnością uiszczenie opłaty manipulacyjnej podczas przyjmowania płatności poprzez aplikację. Rzecznik WhatsAppa podkreśla jednak, że przelewy pomiędzy poszczególnymi użytkownikami będą całkowicie darmowe. Aby transakcja mogła się udać, koniecznym będzie potwierdzenie swojej tożsamości poprzez podanie 6-cyfrowego kodu PIN bądź autoryzacji przy pomocy odcisku palca. Dla zwiększenia wygody firmy w Brazylii będą mogły swobodnie powiązać konto aplikacji z kartami debetowymi i kredytowymi, obsługiwanymi przez tamtejsze banki.

Brazylia jest obecnie drugim, co do wielkości rynkiem WhatsAppa, z którego w każdym miesiącu korzysta ponad 120 milionów użytkowników. Jeśli wszystko się powiedzie, system płatności przez aplikację zacznie stopniowo pojawiać się także w innych krajach.